Proč si najmout externí účetní?

Najmout si externí účetní se vyplatí

Účetní práce je především o zpracovávání velkého objemu dokladů, které však nejsou přímo úměrné velikosti firmy. I malá firma o dvou zaměstnancích může mít více dokladů než větší o deseti. Obecně se ale v malých společnostech vyplatí externí účetní.

Pokud máte více zaměstnanců, je často výhodnější najmout externí účetní právě pro zpracovávání mezd. Personální oblast je totiž poměrně velkou administrativní zátěží a mzdové účetnictví vyžaduje i speciální odbornost v dané oblasti. Tím, že si tuto nárazovou práci zajistíte externě, nemusíte vše řešit vlastními silami.

Výhody:

Náklady na účetní software, školení, IT vybavení si platí sama a Vy se tak nemusíte starat, jestli všechno funguje.

Neplatíte jí pravidelnou měsíční mzdu, ale paušál nebo podle množství dokladů.

Na Vaši firmu nahlíží s větším nadhledem, její finanční management a rady, jak dále Vaši firmu rozvíjet, tj. jestli na to máte, jsou realističtější.

Je pojištěna proti riziku nesprávného vedení účetnictví.

Na mzdovou agendu, která je nárazová, ale složitá v krátkém časovém období, je dobré mít odborníka.

U zpracování všech dokladů budete mít větší jistotu, že vše bude včas bez ohledu na vnější okolnosti (dovolená, nemoc), protože vztah je na úrovni klient – klient, nikoliv zaměstnanec – zaměstnavatel.

Neřešíte pojištění profesní odpovědnosti.

Externí účetní se vyplatí
Externí účetní – Vyhněte se asistentům a anonymním zpracovatelům. Svěřte své účetnictví, mzdovou agendu či daňovou evidenci do rukou profesionálky.

Externí účetnictví je zkrátka moderní metoda vedení účetnictví, která přináší výhody oběma stranám. Při hledání vašeho nového účetního klaďte důraz na jeho přístup k jednotlivým klientům. Spolehlivý účetní by měl ke každému klientovi přistupovat individuálně, pružně reagovat na jeho potřeby a řešit případné problémy. Externí účetní by vám měl dopomoci k tomu, aby vaše podnikání probíhalo bez starostí.

Externí účetní mají obvykle silnou motivaci k dobrému výkonu. Spolupráce s kvalifikovanými specialisty s mnohaletými zkušenostmi firmě prospívá a posouvá ji kupředu.

Napsat komentář